Đoković odradio Šardija, prošli Federer i Raonić

Drugi igrač na planeti se poigravao sa domaćin teniserom i sa 3:0 u setovima izborio plasman u treće kolo
Novak Đoković, Foto: Reuters
Ažurirano: 28.05.2014. 15:44h

Novak Đoković je ponovio odlično izdanje iz prvog kola i bez problema savladao Žeremija Šardija - drugi igrač na planeti je pobijedio sa 3:0 domaćeg tenisera (6:1, 6:4, 6:2) i izborio plasman u treću rundu Rolan Garosa.

Đoković je i danas pokazao da zna kako se igra protiv Šardija, jer mu ovaj 27-godišnjak ni u deveto međusobnom duelu do sada nije uzeo ni set.

Protivnik šestostrukom osvajaču grend slem turnira (jedino nema titulu na Rolan Garosu) u narednom kolu biće Hrvat Marin Čilić, koji je sa 3:1 u setovima (6:3, 3:6, 6:3, 6:0), nakon dva sata i pet minuta igre, savladao Njemca Tobijasa Kamkea.

U šesnaestinu finala rutinski se plasirao i Rodžer Federer, pobjedom nad Argentincem Švarcmanom sa 6:3, 6:4, 6:4. Švajcarca u narednoj rundi (osmina finala) čeka Rus Dmitri Tursunov, koji je sa 6:4, 7:5, 6:1 eliminisao Amerikanca Sema Kverija.

Miloš Raonić se mučio protiv Čeha Jana Veselija samo u prvom setu, koji je nakon sat vremena borbe dobio u taj-brejku (7:4). U preostala dva seta nije bilo problema za kanadskog tenisera (6:4, pa 6:1).

Raonić će u osmini finala igrati sa Žilom Simonom.

I Francuz Žo Vilfred Conga je slavio u tri seta protiv Austrijanca Jirgena Melcera (6:2, 6:3, 6:4).

Od favorita se mučio samo Čeh Tomaš Berdih, u duelu sa Kazahstancem Aleksandrom Nedovjesovim (6:7, 6:4, 7:5, 6:3).