Ana Ivanović i Jelena Janković u drugom kolu, ispala Na Li

Srpske teniserke Ana Ivanović i Jelena Janković plasirale su se u drugo kolo Otvorenog prvenstva Francuske.
68 pregleda 0 komentar(a)
Ana Ivanović, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 27.05.2014. 16:38h

Ianović je prvom kolu pobijedila Francuskinju Karolinu Garsija sa 2:0 u setovima 6:1, 6:3, za 67 minuta igre.

Ivanović je u prvom setu napravila čak tri brejka, pa je posle 31 minuta igre došla do prednosti.

Na početku drugog seta Ana Ivanović je odmah oduzela servis Francuskinji, međutim, Fracuskinja je uzvratila, ali je Ana već u narednom ponovo napravila brejk.

Ivanović je imala 10 vinera i 18 neiznuđenih grešaka, dok je Francuskinja osam direktnih poena i čak 34 greške.

"Zadovoljna sam. Očekivala sam težak meč, ona igrala je jako dobro na šljaci, imala je rezultate, osvojila je turnir. Znala sam da ima samopouzdanja i što igra na domaćem terenu, ali ja sam krenula dobro i agresivno od prvog gema... bila sam sigurna u svoje udarce...Srećna sam što sam zadržala nivo do kraja, pošto je tada počeo da duva vjetar i bilo je nezgodno", rekla je Ivanovićeva u Parizu.

Ana Ivanović će se u drugom kolu sastati sa Ukrajinkom Elinom Svetolinom, kojoj je danas Petra Amrtić iz Hrvatske predala meč pri rezultatu 5:0 u prvom setu.

Janković je pobijedla Kanađanku Šeron Fičman sa 2:1 u setovima 5:7, 6:1, 6:3, nakon dva sata i 16 minuta igre.

Meč između Jankovićeve i Fičmanove prekinute je juče zbog mraka pri rezultatu 5:7, 5:1, ali je u nastavku duela Jankovićeva u potpunosti dominirala i lako došla od plasmana u narednu fazu.

"Nije lako kada prekinete meč. Ne možete normalno da spavate, jer znate da morate da krenete odmah... Zadovoljna sam svojom pobjedom, u par navrata sam pokazala svoju igru", rekla je Jelena Janković.

Prvi set pripao je Kanađanki, koja je do jedinog brejka u tom setu napravila u 12. gemu.

Ipak, Janković je u drugom čak triput oduzela servis Fičmanovoj, koja je u odlučujućem setu ipak bila konkurenta i dvaput vraća brejk.

Janković, sedma teniserka na WTA rang listi, igrala je prilično agresivno, pošto je upisala 38 vinera i 36 grešaka.

S druge strane, neznatno lošija bila je Fičmanova, koja je imala 30 direktno osvojenih poena i 41 neiznuđenu grešku.

Janković će se u drugom kolu sastati sa Japankom Kurumi Narom, koja je prvom kolu pobijedila Amerikanku Anu Tatišvili.

Ispala je druga kosturašica, Kineskinja Na Li. Nju je eliminisala francuska teniserka Kristina Mladenović sa 2:1 u setovima 7:5, 3:6, 6:1.

Mladenović, koja je srpskog porekla, do pobjede nad drugom teniserkom sveta došla je za dva sata i četiri minuta igre.

Francuskinja, koja zauzima 103. mjesto na WTA rang listi, pet puta je napravila brejk, triput u prvom i dvaput u trećem setu.

Li, koja je prošle godine eliminisana u drugom kolu, u odlučujućem setu nije uspjela da dođe ni do jedne šanse da oduzme servis.

Kineskinja je imala 27 vinera i 37 neiznuđenih grešaka, naspram 21 direktno osvojenog poena Mladenovićeve i 25 grešaka.

Mladenović će se u drugom kolu sastati sa Amerikankom Alison Riske, koja je ranije danas pobijedila Mirjanu Lučić-Baroni iz Hrvatske sa 2:1 u setovima.