Đoković i Nadal sigurni

Drugi igrač na planeti na startu pobijedio Žoaa Souzu kojem je prepustio sedam gemova (6:1, 6:2, 6:4)
Novak Đoković, Foto: Reuters
Ažurirano: 26.05.2014. 17:57h

Drugi teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa pobjedom nad 42. teniserom na ATP listi Žoaom Souzom (6:1, 6:2, 6:4).

Meč je u dva navrata prekidan zbog kiše, ali to nije omelo Đokovića, pa Portugalac nije imao šansi u drugom međusobnom okršaju na grend slem turnirima.

Naredni rival Đokoviću u Parizu biće domaći teniser Žeremi Šardi koji je juče bio bolji od Španca Danijela Himeno-Travera.

Đoković do sada u osam mečeva Šardiju nije prepustio ni set.

Rafael Nadal je silovito krenuo u odbranu titule. Za 112 minuta Španac je završio posao u duelu sa Robi Đineprijem - 6:0, 6:3, 6:0.

Samo na startu drugog seta Amerikanac je uspio da parira prvom igraču svijeta, koji je potom zaigrao u svom stilu i bez problema se plasirao u narednu rundu.