Vilijams i Erani u finalu Rima

Erani je u polufinalu eliminisala srpsku teniserku Jelenu Janković sa 6:3, 7:5, za sat i 45 minuta igre
Sara Erani, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 17.05.2014. 17:58h

Italijanka Sara Erani i Amerikanka Serena Vilijams finalistkinje su WTA turnira u Rimu, pošto su u polufinalu eliminisale srpske teniserke Jelenu Janković i Anu Ivanović.

Erani je od Jelene Janković bila bolja sa 2:0, po setovima 6:3, 7:5, za sat i 45 minuta igre.

Janković je prva napravila brejk u trećem gemu prvog seta (2:1), ali je Erani energično odgovorila i završila set u svoju korist.

U nastavku meča, izgledalo je da će Janković izjednačiti, pošto je povela sa 4:1.

Italijanka je, međutim, ponovo krenula u kontranapad, i u 12. gemu, servirajući drugi put za meč, došla do pobjede.

Serena je u tri seta (6:1, 3:6, 6:1) eliminisala Anu Ivanović, za saz i 36 minuta igre.

Vilijams je tako zabilježila petu pobjedu u međusobnim duelima, a u finalu će braniti titulu od prošle godine.

Turnir u glavnom gradu Italije igra se za ukupan nagradni fond od 2,12 miliona eura.