Senzacija: Šardi eliminisao Federera

Šardi je do prve pobjede u njihovom drugom međusobnom duelu došao za dva sata i sedam minuta igre, i tako napravio najveće iznenađenje na turniru.
54 pregleda 0 komentar(a)
Federer, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 14.05.2014. 15:40h

Švajcarski teniser Rodžer Federer danas je u drugom kolu turnira Masters serije u Rimu izgubio meč protiv Francuza Žeremija Šardija sa 2:1, u setovima 1:6, 6:3, 7:6.

Federer je pokazao sigurnu igru u prvom setu kada je dva puta uspio da oduzme servis Francuzu, što mu je bilo dovoljno za vođstvo od 1:0.

U nastavku meča Francuz je bio mnogo sigurniji, pogotovo u poenima na svoj prvi servis gdje je imao veoma visok procenat uspješnosti, odnosno 82 odsto, za razliku od Federerovih 55.

U trećem, odlučujućem setu, Šardi je prvi stigao do brejka u petom gemu, ali je Federer uspio da izjednači na 4:4, i vrati se u meč.

Pobjednika meča odlučio je taj-brejk, u kojem je Šardi bio uspješniji, i savladao Švajcarca sa 8:6.

Šardi, koji je 47. teniser svijeta, u narednom kolu će se sastati sa hrvatskim igračem Ivanom Dodigom.