Halep i Šarapova u finalu Madrida

1 komentar(a)
Simona Halep, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 10.05.2014. 14:17h

Rumunska teniserka Simona Halep i Ruskinja Marija Šarapova igraće u finalu turnira u Madridu.

Halep je u polufinalu pobijedila Čehinju Petru Kvitovu sa 2:1 u setovima 6:7, 6:3, 6:2, nakon dva sata i 37 minuta igre, i upisala drugu pobjedu u isto toliko međusobnih duela.

U prvom setu viđen je po jedan brejk na obe strane, pa je pobjednica tog perioda igre dobijena poslije taj-brejka, koji je pripao Kvitovoj rezultatom 7:4.

Kvitova je u drugom setu odmah na početku oduzela servis Halepovoj, ali je Rumunka dvaput uzvratila brejkom, pa je došla do izjednačenja u setovima.

Odlučujući set pripao je Halepovoj, petoj teniserki svijeta, koja je napravila dva brejka i trijumfovala sa 6:2.

Šarapova je u drugom polufinalu bila bolja od Poljakinje Agnješke Radvanjske sa 6:1, 6:4, za sat i osam minuta igre.

Tokom cijelog meča Šarapova je bila dominantna na terenu, dobro je servirala, a još bolje vraćala servise Radvanjskoj.

Poljakinja je u prvom setu izgubila četiri svoja servisa i jednom napravila brejk, dok je u drugom prvo gubila sa 0:3, a potom vodila sa 4:3 i servirala za 5:3.

Međutim, Šarapova je uspjela da uzvrati brejk u drugom setu, a potom napravi još jedan i izbori finale Madrida.

Radvanjska je imala 71 odsto ubačenog prvog servisa, a svega 43 procenta osvojenog.