Jelena Janković u polufinalu Bogote

Jelena Janković, Foto: Beta AP
Ažurirano: 11.04.2014. 20:10h

Jelena Janković će igrati u polufinalu WTA turnira u Bogoti, pošto je bila bolja od Španoljke Lare Aruabarene sa 6:4, 6:4 poslije 82 minuta igre.

Srpska teniserka je brejkom stekla prednost u trećem gemu prvog seta, ali je Španjolka uspjela da izjednači (3:3).

Ključni brejk, Jelena je napravila u devetom gemu, nakon čega je lako set privela kraju.

Drug set je počeo brejkom Jelena za 2:1, a poslije je održavala svoj servis za pobjedom i plasman među četiri najbolje.

Ovo je druga pobeda Jelena nad Aruabarenom, a prva poslije US Openu 2012. godine, kada je slavila sa 6:4, 6:2.

Janković će u meču za plasman u finale igrati protiv južnoafričke teniserke Šanel Šepers, od koje je izgubila prošle godine u Madridu.

Šepers je u četvrtfinalu bila bolja od Španoljke Lurdes Line Domingez (6:2, 6:1).

U drugom polufinalu sastaće se Vania King (SAD) i Karolina Garsija (Španija).

Amerikanka je eliminisala Marijanu Duke-Marino (Kolumbija) 7:6 (7-4), 7:5, dok je Garsija bila bolja od Švajcarkinje Romine Oprandi (6:1, 7:5).