Petković i Čepelova u finalu Čarlstona

Njemačka teniserka Andrea Petković plasirala se danas u finale turnira u Čarlstonu, pošto je poslije preokreta pobijedila Kanađanku Eženi Bušar u tri seta, 1:6, 6:3, 7:5.
54 pregleda 0 komentar(a)
Andrea Petković, Foto: Beta AP
Ažurirano: 05.04.2014. 21:58h

Popularna "Petko" je 14. nosilac, a Bušarova je bila šesti. Nemica srpskog porijekla djelovala je kao potpuni autsajder kada je prvi set izgubila za 28 minuta, a onda u drugom gubila 2:3, ali je onda popravila forhend i osvojila četiri gema da bi dobila drugi set.

Petkovićeva je u trećem setu imala brejk zaostatka, ali je ipak uspjela da pobjedi u tom dijelu igre sa 7:5.

Bušarova je 20. na WTA listi, ali nije večeras uspjela da igrao kao ove nedjelje, kada je pobijedila i Venus Vilijams i Jelenu Janković.

Andrea Petković trenutno je 40. na WTA listi, a ovo joj je prvo finale još od prošle godine, i to na najvećem turniru još od Pekinga 2011, kada su počeli njeni problemi sa povredama.

Njena protivnica u finalu biće Jana Čepelova, koja je u drugom polufinalu bila bolaj od Belinde Benčić sa 6:5, 5:7, 7:6 (9-7).