Đoković i Federer u finalu za trofej i ček na milion dolara

Đokoviću i Federeru to će biti 33. međusobni duel, a Švajcarac za sada vodi sa 17:15 u pobjedama.
Rodžer Federer, Foto: Beta AP
Ažurirano: 15.03.2014. 23:35h

Ljubitelji tenisa u Indijan Velsu u finalu ovog Mastersa vidjeće jedan od klasika svjetskog tenisa - duel Novaka Đokovića i Rodžera Federera.

Đoković je u tri seta (7:5, 6:7 (2-7), 6:1) bio bolji od Amerikanca Džona Iznera, nakon dva sata i 23 minuta igre, savladavši ga peti put u sedmom međusobnom duelu.

Presudio je veći broj neiznuđenih grešaka Iznera (41-23), ali i činjenica da je Đoković pet puta oduzeo servis protivniku, a Izner dva puta.

Federer je u prvom polufinalu pobijedio ukrajinskog tenisera Aleksandra Dolgopolova sa 2:0, po setovima 6:3, 6:1, za 63 minuta igre.

Švajcarac je dominirao tokom cijelog meča, ne dozvolivši protivniku ni jednu brejk priliku.

ATP turnir u Indijan Velsu igra se za ukupni nagradni fond od 6.169.000 dolara, a pobjedniku će pripasti ček na milion dolara.