Vavrinka osvojio Melburn

Švajcarac u finalu savladala Rafaela Nadala sa 6:3, 6:2, 3:6, 6:3, što mu je prva Gren slem titula u karijeri
30 komentar(a)
Ažurirano: 26.01.2014. 11:40h

Stanislas Vavrinka je novi vladar Australije.

Švajcarac je u finalu Australijan opena savladao prvog igrača svijeta Rafaela Nadala sa 3:1 u setovima (6:3, 6:2, 3:6, 6:3).

Meč je trajao dva sata i 21 minut.

Za 28-godišnjaka rođenog u Lozani ovo je prvi put da osvoji jedan od Gren slem turnira.

Do sada mu je najveći uspjeh bio plasman u poufinale US Opena ostvaren prošle godine.

Zahvaljujući titulu koju je osvojio u Melburnu, Vavrinka će od sjutra biti treći igrač na ATP listi.

Da je u sjajnoj formi, Švajcarac je pokazao time što je i u trećem uzastopnom meču savladao igrače iz Top 10.

Prvo je u četvrtfinalu eliminisao Novaka Đokovića, u polufinalu Tomaša Berdiha, a u svom prvom velikom finalu i Nadala.

Početak meča bio je obećavajući za vavrinku, jer je brzo stigao do prednosti od 4:1. Bio je agresivan i to mu je donijelo rezultat.

Nadal se pokušao da se vrati, ali bez uspjeha, Švajcarac je bio siguran na svoj servi za osvajanje prvog seta (6:3).

Dobro je Vavrinka otvorio i drugi set, napravio je brejk, a potom uz malo problema odbranio svoj servis.

Španac je uspio da smanji, a potom je zatražio medicinskim tajm-aut zbog problema sa leđima.

To je iznerviralo Varinku, koji je ušao u verbalni sukob sa sudijom Karlosom Ramosom.

Po povratku na teren, Nadala je publika dočekala zvižducima.

Pauza, ipak, nije izbacila iz ritma Švajcaraca. Bio je siguran, a prvi igrač svijeta se kretao sporo.

Rezultat toga je bilo i osvajanje seta od strane vavrinke (6:2).

Nada da može do preokreta i 14. Gren slem titule u karijeri, za Nadala se pojavila na startu trećeg seta.

Poveo je 3:0, potom 4:2 i uspio je da set riješi u svoju korist (6:3).

Titulu je Vavrinka najavio brejkom u šestom gemu četvrtom seta za vođstvo od 4:2.

Međutim, uzvratio je Nadal ribrejkom i kada je imao priliku da izjednači, izgubio je gem na svoj servis.

To je bio veliki poklon za Švajcarca, koji nije propustio.

Poveo je 40:0 i stigao do tri gem, set i meč lopte.

Prvu nije iskoristio, ali jeste drugu za veliku radost (6:3).