Federer se poigravao sa Congom, u četvrtfinalu protiv Mareja

Za razliku od Rafaela Nadala i Endija Mareja, Rodžer Federer se poigravao sa Žo-Vilfredom Congom i 11. put zaredom stigao do četvrtfinala Australian opena
18 komentar(a)
Ažurirano: 20.01.2014. 11:30h

Tek u osmini finala, dva favorita Australian opena su morala da se namuče da bi došla do pobjeda.

Naime, Endi Marej je izgubio set od francuskog "laki luzera" Stefana Robera, dok je Rafael Nadal jedva izašao na kraj sa Keijem Nišikorijem.

Za razliku od njih, Rodžer Federer se poigravao sa Žo-Vilfredom Congom i 11. put zaredom stigao do četvrtfinala Australian opena. Maestro iz Bazela je slavio sa 6:3, 7:5, 6:4, a na svoj servis je izgubio svega 17 poena.

Conga je imao samo jednu brejk loptu, na 4:3 u 3. setu, ali je Fedeks lagano spasao i izborio derbi u četvrtfinalu sa Marejem.

Prvi reket planete je slavio sa 7:6, 7:5, 7:6, a Japanac je propustio dosta prilika - u 2. setu je vodio 4:2, a u 3. je servirao pri rezultatu 5:4. Nije, međutim, mogao da odoli Rafinom pritisku...

Naredni protivnik slavnog Španca biće Bugarin Grigor Dimitrov, koji je savladao Roberta Bautista Aguta (6:, 3:6, 6:2, 6:4).

Marej je na papiru imao najlakši zadatak, ali je 33-godišnji Rober iskoristio njegovo opuštanje da osvoji treći set. U preostala tri je razlika bila evidentna (6:1, 6:2, 6:7, 6:2).