Štepanek nije dozvolio iznenađenje, Češka odbranila titulu

Tako će o osvajaču pehara odlučivati peti meč u kome će se sastati maldi Dušan Lajović i iskusni Radek Štepanke
Radek Štepanek, Foto: Fonet
Ažurirano: 17.11.2013. 18:58h

Teniska reprezentacija Češke odbranila je u Beogradu Dejvis kup, pošto je u finalu prestižnog takmičenja savladala Srbiju 3:2.

Odlučujući poen Češkoj donio je Radek Štepanek, koji je pobijedio Dušana Lajovića sa 3:0 u setovima (6:3, 6:1, 6:1) za sat i 53 minuta igre.

Česska je tako postala prva reprezentacija koja je osvojila titulu na gostujućem terenu poslije 2008. godine i pobjede Španije nad Argentinom.

Ranije danas Novak Đoković je u tri seta (6:4, 7:6, 6:2) pobijedio Tomaša Berdiha.

Tokom meča između Đokovića i Berdiha Beogradska arena je bila puna, ali je publika po njegovom završetku i tokom prvog seta petog, odlučujućeg duela, počela da napušta Arenu.