Kerber bolja od Ivanović u finalu Linca

Bio je ovo njihov peti međusobni duel i drugi uzastopni trijumf Njemice. Prethodno je slavila na turniru u Tokiju (6:4, 6:2)
Angelika Kerber, Foto: Reuters
Ažurirano: 13.10.2013. 14:38h

Ana Ivanović nije uspjela da osvoji titulu u svom prvom finalu poslije dvije godine.

Srpska teniserka je izgubila na turniru u Lincu od Angelike Kerber sa 6:4, 7:6 (8-6) poslije sat I 37 minuta igre.

Bio je ovo njihov peti međusobni duel i drugi uzastopni trijumf Njemice.

Prethodno je slavila na turniru u Tokiju (6:4, 6:2).

Ana je dobila gem na svoj servis, a onda je Njemica napravila dva brejka i povela 4:1.

Činilo se tada da će lako do prvog seta, ali se srpska teniserka vratila i stigla do izjednačenja (4:4).

Međutim, nije imala snage za potpuni preokret (6:4).

Start drugog seta protekao je u znaku Ane, koja je povela 3:1.

To nije poremetilo upornu Njemicu, koja je odgorvorila na pravi način i preokrenula (4:3).

Kerber je kod 5:4 imala servis I priliku da riješi meč, ali je Ana napravila brejk.

Potom su obje teniserke sačuvale svoj servi I ušlo se u taj brejk.

Lako je Ana došla do mini brejka, ali je greškama poklonila protivnici poen kojima je povela 4:2.

Potom je srpska teniserka vratila prednost, imala je dvije set lopte, ali ih je prokockala.

Kazna je stigla, pošto je Kerber realizovala četvrtu meč loptu.

Tako je Ana nastavila loš niz, koji traje od novembra 2011. godine, kada je osvojila posljednji turnir.