Đoković odbranio titulu u Šangaju

Srpski teniser trijumfovao protiv Argentinca nakon dva sata i 32 minuta igre sa 6:1, 3:6, 7:6 (7-3)
Novak Đoković, Foto: Beta AP
Ažurirano: 13.10.2013. 11:51h

Novak Đoković je vladar Šangaja. Srpski teniser je u finalu nakon dva sata i 32 minuta igre savladao Huana Martina Del Potra sa 6:1, 3:6, 7:6 (7-3).

Prvi set je Đoković odigrao perfektno i pokazao je zašto je bio više od 100 nedelja ne čelu ATP liste.

Napravio je samo pet neiznuđenih grešaka uz 13 "vinera" i Argentinac nije imao ni promil šansi.

U drugom setu sasvim druga slika na terenu.

Đoković je malo pao u igri, a Del Potro počeo da pokazuje izdanje kao protiv Rafaela Nadala.

Lako je stigao do 3:0 i više povratka za Đokovića nije bilo.

Odlučujući set donio je veliku borbu, a kod rezultata 5:4, srpski teniser je imao dvije brejk i meč lopte.

Međutim, Argentinac je uspio da ih spasi, potom su obojica sačuvala svoj servis i pobjednika je odlučivao taj-brejk.

Đoković je, kada je bilo najvažnije, imao više koncentracije, uspio je da nakon 24 udarca napravi mini brejk i povede 4:2.

Top ga je dovelo na korak od titule i to šansu nije propustio za peti trofej ove sezone, a ukupno 39. u karijeri i skor na teritoriji Kine od 20-0.

Bio je ovo 13. međusobnu duel Đokovića i Del Potra, a drugi igrač svijeta je stigao do 10. pobjede.

Istovremeno, ovo im je bio četvrti duel ove sezone.

Del Potro je slavio u Indijan Velsu, a Đoković na Vimbldonu i Dubaiju.

Iako je odbranio titulu u Šangaju i 1.000 bodova, Đoković je uvećao zaostatak za Nadalom.

Španac je plasmaom u polufinale sebi omogućio 400 bodova prednosti u odnosu na srpskog teniser (11.520 - 11.120)