Serena Vilijams i Azarenka u borbi za trofej

Ove dvije teniserke su se do sada sastajale 14 puta, a Amerikanka je daleko bolja, pošto je upisala 12 pobjeda
Ažurirano: 18.08.2013. 08:00h

Prve dvije igračice svijeta - Serena Vilijams i Viktorija Azarenka igraće u finalu WTA turnira Masters serije u Sinsinatiju.

Amerikanka je savladala Na Li, branioca titule, sa 7:5:7:5, dok je Bjeloruskinja bila bolja od Jelene Janković 4:6, 6:2, 6:3.

Serena je protiv Kineskinje u prvom setu povela 4:1, ali se nje rivalka vratila.

Međutim, u odlučujućim trenucima, Na Li je napravila duplu servi grešku i poklonila je Amerikanki set.

U drugom nije viđen brejk sve do same završnice, kada je Serena bila koncentrisanija i stigla je do trijumfa.

Prva igračicu svijeta je do sada igrala 10 polufinala i ima savršen skoro 10-0.

Da je ove sezone dominantna pokazuje i podatak da ima skor 60-3 i ima priliku da osvoji prvi trofej u Sinsinatiju.

Do sada joj je najbolji rezultat bio polufinale 2006. godine.

Serena je do sada u karijeri osvojila 54. titule i peta je na vječitoj listi najboljih teniserki.

Ispred nje su Martina Navratilova, Kris Evert, Štefi Graf i Lindzi Devenport.

Duel između Azarenke i Janković je bio daleko uzbudljiviji.

Trajao je dva sata i osam minuta igre, a viđeno je čak 26 brejkova i 181 neiznuđena greška, uz podatak da je Azarenka prvi put sačuvala servis nakon 60 minuta.

Jelena se bolje snašla u uvodnom setu i uspjela petim brejkom da stigne do seta.

Azarenka je lako stigla do 1:1, da bi u trećem setu serija brejkova nastavlje.

Bjeloruskina je, ovoga puta, napravila ključni brejk i izborila plasman u finale.

Vilijams i Azarenka su se do sada sastajale 14 puta, a Amerikanka je daleko bolja, pošto je upisala 12 pobjeda.

Ove sezone su odigrale dva meča.

U Dohi je bila bolja Bjeloruskinja - 7:6 (8-6), 2.6, 6:3, dok je u Rimu pobjedu upisala Amerikanka (6:1, 6.3).