Martina Hingis se vraća na teren

Hingisova će se takmičiti na Otvorenom prvenstvu Južne Kalifornije u konkurenciji dublova sa Slovakinjom Danijelom Hantuhovom.
1 komentar(a)
Martina Hingis, Foto: Visit-switzerland.com
Ažurirano: 16.07.2013. 21:04h

Bivša najbolje rangirana teniserka svijeta, Martina Hingis iz Švajcarske odlučila je danas da se poslije nešto manje od šest godina vrati iz penzije u takmičarsku konkurenciju.

"Izuzetno sam srećna što se vraćam u takmičarsku konkurenciju. Sjećam se kada sam 1997. godine ovdje osvojila titule u singlu i dublu. Ovaj turnir je za mene uvijek bio jedan od omiljenih. Moj takmičarski duh je i dalje živ i volim što ću se vratiti na teren. Osjećam se da sam u dobroj formi", rekla je Hingisova, a prenosi zvanični sajt turnira.

Ova 32-godišnja teniserka se u septembru 2007. godine po drugi put u karijeri penzionisala, nakon što je dobila dvogodišnju suspenziju, jer je bila pozitivna na kokain tokom Vimbldona.

Ona je tada negirala da je konzumirala drogu, ali nije uložila žalbu.

Hingisova je tokom karijere osvojila 43 WTA titule, od kojih su pet bile grend slem titule.

Na prvom mjestu WTA liste provela je 209 nedjelja, a tokom karijere zabilježila je 548 pobjeda i 133 poraza.

Otvoreno prvenstvo Južne Kalifornije igraće se od 27. jula do 4. avgusta.