65 pregleda 4 komentar(a)
Ana Ivanović, Foto: FoNet/EPA
Ažurirano: 31.05.2013. 18:08h

Ana Ivanović se plasirala u osminu finala Rolan Garosa.

Srpska teniserka je bez većih problema savladala 30-godišnju Francuskinju Viržinu Razano sa 6:3, 6:2 nakon 73 minuta igre.

Bio je ovo peti međusobni duel ove dvije teniserke, prvi na šljaci, a četvrti trijumf Ane Ivanović.

Jedini poraz Ana, koja je postavljena za 14. nosioca, doživjela je 2005. godine.

U prvom setu, srpska teniserka je u osmom gemu oduzela servis rivalki, a potom je spasla dvije brejk lopte za 6:3.

Furiozno je Ana odigrala početak drugog seta, povela je 4:0, a na 5:1 je propustila prvu meč loptu na servis Razano. S

amo nekoliko trenutaka kasnije, međutim, srpska teniserka je na svoj servis stigla do trijumfa.

Naredni rival Ane Ivanović biće pobjednica duela u kome se sastaju Agneška Radvanska (Poljska) i Dinah Fizenmajer (Njemačka).