Federer maksimalno, Nadal ispustio set

Sedmostruki šampion Otvorenog prvenstva Francuske je plasman u treće kolo izborio pobjedom nad Njemcem Martinom Kližanom sa 3:1, po setovima 4:6, 6:3, 6:3, 6:3
1 komentar(a)
Rodžer Federer, Foto: Beta AP
Ažurirano: 31.05.2013. 15:24h

Prvi put u karijeri, Rafael Nadal je izgubio set u prva dva kola Rolan Garosa - sedmostruki šampion Otvorenog prvenstva Francuske je plasman u treće kolo izborio pobjedom nad Njemcem Martinom Kližanom sa 3:1, po setovima 4:6, 6:3, 6:3, 6:3.

Ukupno, Španac je imao 27 vinera i 29 neiznuđenih grešaka, dok je Kližan upisao 32 direktna poena i 57 grešaka.

Nadal će u trećem kolu igrati protiv Italijana Fabija Fonjinija.

Rodžer Federer je bez većih problema, u tri seta (6:3, 6:4, 7:5) eliminisao Francuza Žilijena Benetoa, za 93 minuta igre, u meču u kojem je Beneto poveo 2:0 u prvom setu, ali je to, uglevnom, bilo sve od njega.

Švajcarac će u četvrtoj rundi igrati sa boljim iz duela između Žila Simona i Sema Kverija.

Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u treće kolo, pošto je poslije velike borbe pobijedio Španca Fernanda Verdaska sa 3:2 (7:6, 6:1, 3:6, 5:7, 8:6), nakon punih četiri sata i 37 minuta igre.

Tipsarević će u trećem kolu igrati protiv 31. tenisera svijeta Mihaila Južnog iz Rusije, koji je pobijedio 125. igrača na ATP listi, Argentinca Federika Delbonisa sa 6:3, 6:7, 7:5, 6:4.

Srpski teniser je do sada šest puta igrao sa Južnim i ostvario tri pobjede. Posljednji put igrali su prošle godine na Mastersu u Torontu kada je srpski teniser pobijedio sa 7:6, 6:4.

Dalje ide i njegov zemlja Viktor Troicki, koji je u tri seta (7:6, 6:4, 7:4), izbacio Hrvata Marina Čilića, poslIJe dva sata i 43 minuta igre. On će u osmini finala igrati protiv pobJednika duela dvojice domaćih tenisera, Džeremija Šardija i Žo-Vilfreda Conge.

U španskom derbiju David Ferer je bio bolji od Felisijana Lopesa sa 6:1, 7:5, 6:4, a u narednu rundu se plasirao i Švajcarac Stanislas Vavrinka, koji je bio bolji od Orasija Sebaljosa sa 6:2, 7:6, 6:4.

Vavrinka će u narednom kolu igrati protiv Jeržija Janoviča, koji je u četiri seta bio je bolji od Robina Hasea (6:4, 4:6, 6:4, 6:3).

Iskusni Tomi Has u tri seta je savladao 19-godišnjeg Džeka Soka (7:6, 6:2, 7:5), a u sljedećem kolu će igrati sa Džonom Iznerom, koji je eliminisao zemljaka Herisona, iako je gubio sa 2:0 u setovima (5:7, 6:7, 6:3, 6:1, 8:6).

Rišar Gaske izgubio je samo šest gemova od Mihala Pšižežnog (6:3, 6:3, 6:0 ), i u narednom kolu sastaće se sa Nikolajem Davidjenkom, koji je završio meč sa Denisom Istominom u tri seta (6:3, 7:5, 6:2).