Nadal i Federer za titulu u Rimu

Španski teniser je u polufinalu pobijedio Čeha Tomaša Berdiha (6:2, 6:4), dok je Federer pobijedio Francuza Benou Pera sa 7:6 (7-5), 6:4
1 komentar(a)
Rafael Nadal, Foto: Beta AP
Ažurirano: 18.05.2013. 20:07h

O tituli u finalu turnira Masters serije u Rimu odlučivaće Rafael Nadal i Rodžer Federer.

Španski teniser se plasirao u finale pošto je pobijedio Čeha Tomaša Berdiha sa 2:0 u setovima (6:2, 6:4), i upisao 14. pobjedu u 17 međusobnih duela.

Nadal je već na početku prvog seta oduzeo servis Berdihu, što je ponovio i u petom gemu i poveo sa 4:1. Španac je tu prednost, ne dozvolivši Berdihu nijednu brejk priliku, sačuvao da kraja seta koji je dobio sa 6:2 poslije samo 32 minuta igre.

U drugom setu vođena je velika borba, Čeh je imao priliku da prvi dođe do prednosti, ali se Nadal odbranio. Nekada najbolji teniser svijeta je u devetom gemu uspio da oduzme servis protivniku i povede sa 5:4, da bi u narednom gemu, sigurnim servisom, potvrdio brejk i plasirao se u finale.

Za svoju sedmu titulu u "vječnom gradu" Nadal će se boriti sa Federerom, koju je pobijedio Francuza Benou Pera sa 2:0, po setovima 7:6 (7-5), 6:4.

Federeru je to prvo ovogodišnje finale, a Nadala je dobio u 10 od 29 međusobnih mečeva.