Nadalu titula u Indijan Velsu

Peti "reket" svijeta u finalu savladao Huana Martina del Potra sa 4:6, 6.3, 6:4 i stigao je do 53. titule u karijeri, a treće na ovom turniru
50 pregleda 20 komentar(a)
Rafael Nadal, Foto: Reuters
Ažurirano: 18.03.2013. 00:16h

Rafael Nadal pobjednik je turnira u Indijan Velsu, nakon što je u finalu savladao Huana Martina del Potra sa 2-1 u setovima (4:6, 6:3, 6:4).

Bio je ovo njihov 11. međusobni duel, a Španac je ostvario i osmu pobjedu.

Očigledno da mu ovaj turnir odgovara, jer je dobio del Potra i treći put.

Prethodna dva trijumfa ostvario je 2009. i 2011. godine, a jedina razlika je u tome što je sada rivalu prepustio set.

Početak meča bio je obećavajući za Nadala, koji je poveo 2:0. Međutim, probudio se Argentinac i uspio je da smanji (2:3), a to kao da mu je dalo krila.

Prosto je plesao na terenu, u deveto gemu je stigao do novog brejka, poveo 5:4, a potom je na svoj servis priveo prvi set kraju (6:4).

Del Potro je kao i protiv Novaka Đokovića od 0:3 stigao do seta.

Na startu drugog seta Nadal je promašio jedan lagan forhend, što ga je izbacilo iz ritma.

Del Potro je napravio brejk, potom iskoristio svoj servis za 2:0. Činilo da tada da Argentinac ima kontrolu meča i da je na korak od pobjede.

Međutim, Nadal je tada pokazao klasu, pa je brzo stigao do izjednačenja (3:3).

Pri rezultatu 4:3 za Nadala, Del Potro je spasio brejk loptu, ali duplom greškom je poklonio rivalu novu.

Španac je poklon iskoristio napravio je novi brejk i stigao do izjednačenja u setovima (6:3).

Argentinac je bio u gotovo bezizlaznoj situaciji na startu trećeg, odlučujućeg seta pošto je Nadal vraćao nemoguće.

Ipak, Del Potro je odbranio svoj servis, što je uradio i Španac.

Ono što je propustio u prvom, Nadal je nadoknadio u trećem gemu. Napravio je brejk i poveo (2:1), a potom „ljubomorno“ čuvao svoj servis.

U devetom gemu, Španac je imao tri brejk, odnosno meč lopte, jer je poveo 0-40.

Argentinac je sjajnim servisom i jakim forhendom uspio da se odbrani i smanji na (5:4).

Ono što je propustio tada, uradio je na svoj servis za 53. titulu u karijeri.

Ovo je za Španca bio treći trofej koji je osvojio u Indijan velsu.

Prethodno je bio najboji 2007. i 2009. godine, kada je u finalu savladao Novaka Đokovića (6:2, 7:5), odnosno Endi Mareja (6:1, 6:2).