Čudesan preokret Ferera za plasman u polufinale

Ferer, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 22.01.2013. 10:24h

Španac David Ferer plasirao se u polufinale Otvorenog prvenstva Australije u tenisu pošto je jutros u Melburnu savladao zemljaka Nikolasa Almagra sa 4:6, 4:6, 7:5, 7:6 (7:4), 6-2.

Almagro je prokockao jedinstvenu priliku da poslije 12 uzastopnih poraza, konačno savlada Ferera. Servirao je za meč u 10. gemu 3. seta, potom u 10. i 12. gemu 4. seta, ali je svaki put Ferer pravio brejk i na kraju došao do 13. uzastopnog trijumfa protiv Almagra.

Protivnik Fereru u polufinalu prvog ovogodišnjeg Gren slem turnira biće pobjednik duela Novak Đoković (Srbija) - Tomaš Berdih (Češka) koji počeo u 09,30 po našem vremenu.