Đoković ubjedljiv protiv Milmana, Marej izgubio na povratku

Odlično se kretao Đoković, pogađao iz svih oružja, a njegov najbolji udarac, bekhend paralela, bila je na visokom nivou.
Novak Đoković, Foto: Reuters
Ažurirano: 19.06.2018. 18:24h

Poslije šokantnog poraza u četvrtfinalu Rolan Garosa od Marka Ćekinata, Novak Đoković dobro je započeo sezonu na travi.

Nekada najbolji teniser na svijetu je rutinski u dva seta (6:2, 6:1) bio bolji od Džona Milmana na startu turnira u Kvinsu.

Osim prva tri gema, poslije kojih je teniser iz Australije vodio 2:1, sve je proteklo u znaku srpskog tenisera.

Odlično se kretao, pogađao iz svih oružja, a njegov najbolji udarac, bekhend paralela, bila je na visokom nivou.

Rezultat takve igre je sigurna pobjeda i plasman u sljedeću rundu turnira u Londonu.

U narednom kolu čeka ga Grigor Dimitrov koji je sa 2:1 u setovima pobijedio Damira Džumhura.

Endi Marej se vratio na teren nakon skoro godinu pauze, odigrao sjajan prvi set protiv Nika Kirjosa (6:2), ali nije imao energije da dobije meč - Australijanac je preokrenuo i skavio 2:1 (2:6, 7:6, 7:5),