Đoković i Marej izborili plasman u polufinale

Đokovićev rival u polufinalu biće Španac David Ferer ili Argentinac Huan Martin Del Potro
Novak Đoković, Foto: Beta AP
Ažurirano: 09.11.2012. 22:12h

Novak Đoković će igrati u polufinalust Mastera turnira u Londonu.

Srpskom teniseru je za taj uspjeh bio potreban set protiv Tomaša Berdiha, ali se potrudio da meč riješi u svoju korist i na kraju mu je to pošlo za rukom 6:2, 7:6 (8-6).

Đoković je lako dobio prvi set i očekivalo se da tada smanji ritam. Međutim, do toga nije došlo.

Prvi teniser svijeta je napravio brejk, ali je čeh uspio da vrati istom mjerom u četvrtom gemu.

Oba igrača su do kraja seta održali svoj servis, pa se ušlo u taj brejk.

Činilo se da će pobjednika odlučiti treći set, jer je Berdih brzo stigao do 5:2.

Tada je Đoković dokazao klasu, kako igračku tamo i menatalnu.

Uspio je da se vrati, potom i da napravi mini brejk za 7-6 i iskoristio svoj servis za trijumf.

“Nisam želio da razmišljam o scenarijima i kalkulacijama i da prepustim drugima da rješavaju odluku o polufinalistima. Samo sam nastojao da radim svoj posao i da na terenu izborim pobjedu. Odigrao sam zaista dobar meč. Bilo je neizvjesno u drugom setu, ali sam uspio da se vratim u taj brejku i na kraju dobijem Berdiha u dva seta”, rekao je nakon meča Đoković, koji je zabilježio 73. pobjedu u ovoj godini.

Drugi polufinalista iz ove grupe je Endi Marej, koji je bio bolji od Žo Vlfreda Conge 6:2, 7:6 (8-6).

Britanac će se u borbi za finale sastati sa Rodžerom Federerom, dok će protivnik Đokovića biti David Ferer ili Huan Martin Del Potro.

Argentinac će prolaz među četiri tražiti protiv Federera, kome meč ne znači ništa, jer je već osigurao prvo mjesto.

Ferer bi trebalo da ima lak posao protiv Janka Tipsarevića.