Đoković prošao maraton, sa Verdaskom za četvrtfinale

10 komentar(a)
Novak Đoković, Foto: Reuters
Ažurirano: 01.06.2018. 15:02h

Dvanaesti put u karijeri, Novak Đoković je stigao do osmine finala Rolan Garosa.

Šampion iz 2016. godine je izbacio Roberta Bautista-Aguta sa 6:4, 6:7, 7:6, 6:2, u meču koji je trajao veoma dugo, tri sata i 51 minut.

Posebno se to odnosi na prva tri seta, koja su završena nakon tri sata i 10 minuta bespoštedne borbe.

Đoković je treći dio igre dobio u taj-brejku i tako slomio upornog Španca, jer je odmah na startu 4. seta napravio brejk, a onda meč završio još jednim.

Srpski as je možda mogao i ranije da završi meč. Nakon što je prvi set riješio brejkom u 10. gemu, u drugom je poveo 3:0, ali je dozvolio rivalu da ga stigne.

Imao je, doduše, set loptu i zicer na servis protivnika pri rezultatu 5:4, ali ga nije iskoristio. Ubrzo je ispustio još dvije šanse da povede 2:0, zbog čega je nastradao reket.

Bautista-Agut je u reviji brejkova u 3. setu poveo 5:3, ali nije iskoristio šansu. Đoković je preokrenuo, potom u taj-brejku iskoristio treću set loptu, što je bio uvod u pobjedu.

Na putu ka četvrtfinalu, u kojem je stao prošle godine, stajaće mu još jedan Španac, Fernando Verdasko. On je u tri seta iznenadio 4. nosioca Grigora Dimitrova (7:6, 6:2, 6:4).

Ovo će biti njihov 15. duel. Đoković je dobio 10, a Verdasko četiri meča. Posljednju pobjedu je upisao davne 2010. u četvrtfinalu Mastersa u Rimu.

Na Rolan Garosu su se 2007. tada 20-godišnji Srbin i 23-godišnji Španac sreli takođe u osmini finala, a Đoković je slavio sa 6:3, 6:3, 7:6.