Đoković pobijedio Kavčića, prošao i Federer

Naredni rival teniseru iz Srbije na Rolan Garosu biće pobjednik duela Nikolas Devilde (Francuska) - Mihael Berer (Njemačka)...
Đoković, Foto: BETA/AP
Ažurirano: 30.05.2012. 13:31h

Najbolje rangirani teniser na svijetu Novak Đoković plasirao se u 3. kolo Otvorenog prvenstva Francuske, pošto je danas sa 3:0 u setovima (6:0, 6:4, 6:4) pobijedio Blaža Kavčića iz Slovenije.

Naredni rival teniseru iz Srbije na Rolan Garosu biće Nikolas Devilde koji je u tri seta eliminisao Mihaela Berera.

Đoković je odlično počeo meč protiv 99. igrača na svjetskoj rang listi i dobio prvi set poslije samo 23 minuta igre.

U drugom setu Slovenac je zaigrao mnogo agresivnije i u trećem gemu oduzeo protivnikov servis.

Poslije 4:2 za Kavčića uslijedila je nova serija Đokovića, koji je preokrenuo rezultat i poveo sa 2:0.

Prvi brejk u trećem setu viđen je u 10 gemu, kada je Đoković iskoristio četvrtu meč loptu.

U treće kolo se plasirao i Rodžer Federer kojem je Rumun Adrijan Ungur uzeo set.

Švajcarac je lagano dobio prva dva dijela igre (6;3, 6:2), potom je propustio meč loptu i vratio u igru Ungura (6:7), ali u četvrtom gemu nije bilo dileme - treći reket svijeta je slavio sa 6:3...