Tipsarević eliminisao Đokovića

Janko Tipsarević, Foto: Reuters
Ažurirano: 11.05.2012. 19:28h

Zemljak (Fernando Verdasko) je bio koban za Rafaela Nadala u četvrtak, a večeras je zemljak presudio najboljem igraču svijeta i prošlogodišnjem osvajaču Mastersa u Madridu.

Janko Tipsarević je napravio senzaciju u četvrtfinalu turnira u španskoj prijestonici i nakonnešto više od sat i 40 minuta igre savladao Novaka Đokovića 7:6 (7-2), 6:3.

Poslije izjednačenog prvog seta, koji je Tipsarević dobio u taj brejku, u drugom je viđena slaba predastava Đokovića.

Tipsarević je brzo stigao do vođstva od 5.2 i imao je tri brejk i meč lopte. Međutim, Đoković je tada izbjegao poraz, ali nije u narednom.

Istini za volju, imao je prvi reket svijeta dvije brejk lopte da se potpuno vrati u meč, ali ih nije iskoristio i uslijedio je poraz.

Protivnik Tipsarevića u sutrašnjem polufinalu biće bolji iz duela Rodžer Federer - David Ferer.