Nadal lako savladao Tipsarevića

Protivnik Španca u polufinalu biće zemljak Fernando Verdasko ili Japanac Kei Nišikori
Rafael Nadal, Foto: FoNet/AP
Ažurirano: 27.04.2012. 18:26h

Sat i 23 minuta trebalo je Rafaelu Nadalu da stigne do pobjede protiv Janka Tipsarevića (6:2, 6:2) u četvrtfinalu ATP turnira u Barseloni.

Tako je drugi teniser svijeta zadržao stopostotni učinak u duelima sa srpskim teniserom.

Poslije US Opena (2007) i Dejvis kupa (2009), Nadal je bio bolji i u Barseloni, na turniru iz kategorije ATP 500.

Španac je već u prvom gemu oduzeo servis Janku, iskoristivši prvu brejk loptu.

Njegov rival je imao priliku da vrati istom mjerom, ali je Nadal na 30:40 odlično odservirao i spriječio izjednačenje, nakon čega nije više bilo problema za siguran završetak prvog seta.

Kao i na startu meča, tako je i na startu drugog seta Nadal oduzeo servis Tipsareviću.

Međutim, srpski teniser je uspio da konsoliduje igru i stigne do izjednačenja (2:2).

Činilo se tada da hvata pravi ritam, ali od toga nije bilo ništa.

Nadal je dobio četiri naredna gema i izvadio vizu za polufinale, gdje ga čeka bolji iz meča Fernando Verdasko (Španija) - Kei Nišikori (Japan).

Prvi polufinalni par čine Miloš Raonić (Kanada) - David Ferer (Španija).