Đoković u finalu

Nakon perfektno odigranog prvog seta, u kojem je Huanu Monaku prepustio svega osam poena, 24-godišnji Beograđanin je smanjio tempo, ali je slavio sa 6:0, 7:6
Novak Đoković, Foto: Reuters
Ažurirano: 31.03.2012. 01:40h

Počeo je fenomenalno, potom se mučio, ali je ostvario cilj - Novak Đoković je savladao Huana Monaka sa 6:0, 7:6 i izborio plasman u finale Mastersa u Majamija.

Na putu ka odbrani titule stoji mu Endi Marej, koji nije ni igrao polufinale, jer mu se Rafael Nadal predao zbog povrede koljena.

Finale je na programu u nedjelju u 19 časova po našem vremenu.

Nakon perfektno odigranog prvog seta, u kojem je rivalu prepustio svega osam poena, 24-godišnji Beograđanin je smanjio tempo.

Činilo se, doduše, da je sve gotovo kada je napravio brejk pri rezultatu 2:2, a potom je i servirao za pobjedu na 5:4.

Tada je Monako pokazao da nije slučajno dogurao do polufinala - iskoristio je četvrtu brejk loptu u tom gemu, odnosno prvu od osam šansi, i izjednačio na 5:5, a potom i poveo 6:5.

Nole je, ipak, ponovo uspostavio kontrolu, izborio taj-brejk, u kojem je slavio sa 7:5.