Fedeks preživio Belućija, Del Potro rival u četvrtfinalu

Rodžer Federer, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 15.03.2012. 09:49h

Kao i protiv Miloša Raonića, Rodžer Federer je izgubio prvi set, ali je smogao snage da stigne do pobjede.

Najtrofejniji teniser svih vremena je savladao Brazilca Tomasa Belućija (3:6, 6:3, 6:4) i stigao do četvrtfinala Mastersa u Indijen Velsu.

Tamo ga čeka Huan Martin del Potro, koji je takođe u tri seta (7:6, 6:7, 6:2) nadvisio Kazahstanca Denisa Istomina.

Fedeks i Delpo su do sada igrali 12 puta, a Maestro iz Bazela ima 10 pobjeda, od kojih dvije ove godine - u finalu turnira u Roterdamu i polufinalu Dubaija.

Visoki Argentinac je, pak, slavio u njihovom najvažnijem okršaju - finalu US opena 2009. godine.

U najboljih osam je ušao i Rafael Nadal, koji je pregazio Aleksandra Dolgopolova (6:3, 6:2), a naredni rival mu je čovjek kojeg mnogi karakterišu kao najboljeg tenisera koji nikada nije osvojio grend slem - David Nalbandijan.

Arhentinac jermenskog porijekla je bio na pragu poraza, pošto je Žo-Vilfred Conga u 2. setu servirao za pobjedu, ali je finalista Vimbldona iz 2002. i nekada treći reket svijeta preokrenuo (3:6, 7:5, 6:3).

Viktorija Azarenka je nastavila da dominira, pošto je Agnješki Radvanskoj prepustila svega dva gema (6:0, 6:2).

U polufinalu je čeka Njemica Anđelike Kerber, koja je iznenadila Na Li (6:4, 6:2).