Jelena Janković u četvrtfinalu turnira u Kuala Lumpuru

U četvrtfinalu turnira u Maleziji srpska teniserka, koja je drugi nosilac turnira, sastaće se u petak sa Japankom Ajumi Moritom.
Jelena Janković, Foto: FoNet
Ažurirano: 01.03.2012. 14:46h

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u četvrtfinale turnira u Kuala Lumpuru poslije pobjede nad Amerikankom Džil Krejbas 2:0 (6:2, 6:0).U četvrtfinalu turnira u Maleziji srpska teniserka, koja je drugi nosilac turnira, sastaće se u petak sa Japankom Ajumi Moritom.Jankovićeva je prvi set osvojila za manje od pola sata igre pošto je na startu dva puta oduzela servis Amerikanki i povela sa 3:0. Četrnaesta teniserka svijeta je do kraja prvog seta sigurnim servisom došla do prednosti.U drugom setu Jankovićeva je nastavila u istom ritmu, ali nije dozvolila svojoj protivnici da osvoji ni jedan gem pa je za sat i pet minuta obezbijedila plasman u četvrtfinale.Turnir u Kuala Lumpuru igra se za nagradni fond od 220.000 dolara, titulu brani Australijanka Jelena Dokić.