Đoković savladao Endija Marija u maratonskom polufinalu

Đoković će se za svoju treću titulu u Melburnu u nedjelju boriti sa Špancem Rafaelom Nadalom, koji je u četvrtak savladao Rodžera Federera.
Novak Đoković, Foto: Beta AP
Ažurirano: 27.01.2012. 14:23h

Đoković je izdržao do kraja, slavio sa 3:2 (6:3, 3:6, 6:7, 6:1, 7:5) nakon iscrpljujuće borbe sa Endijem Marijem. Britanac je imao nevjerovatan povratak, stigao sa 5:2 do 5:5 u odlučujućem setu, ali je Đoković još jednom pokazao zbog čega je prvi reket svijeta...

Iako je dobio prvi, a izgubio naredna dva seta, Đoković je na startu četvrtog seta najavio pobjedu, poveo sa 4:0, potom bez problema izjednačio na 2:2. Iako je Novak u petom setu imao veliku prednost, agresivni Mari se nije predavao, naprotiv, pobrinuo se da meč uđe u spektakularnu završnicu.

Srpski teniser je u reprizi prošlogodišnjeg finala zabilježio 400. pobjedu u karijeri, do koje je stigao nakon četiri sata i 48 minuta igre. U međusobnom skoru dvojice polufinalista - Đoković je sedmi put pobijedio Britanca, koji ima četiri trijumfa.