Federer prvi finalista

Švajcarac je u polufinalu danas savladao Španca Davida Ferera sa 2:0, po setovima 7:5, 6:3.
Federer, Foto: Reuters
Ažurirano: 26.11.2011. 16:32h

Rodžer Federer nastavlja sa odličnim partijama na završnom Mastersu u Londonu – Švajcarac je u polufinalu danas savladao Španca Davida Ferera sa 2:0, po setovima 7:5, 6:3, nakon 85 minuta igre, i izborio 100. jubilarno finale u karijeri.

To je 12. pobjeda u isto toliko međusobnih duela dvojice tenisera.

Ferer se u prvom setu držao do pred sam kraj, vodio je 5:4, a onda je kod 5:5 Fedeks oduzeo servis rivalu i priveo set kraju na svoj servis.

Bivši prvi igrač svijeta je drugi set otvorio novim brejkom, i tu prednost čuvao do 5:3, kada je i treći put na meču oduzeo servis protivniku i definitivno slomio otpor protivnika, koji nijednom nije imao priliku za brejk.

Švajcarac je tako došao na korak od odbrane trofeja u O2 areni i prilike da postane prvi teniser koji je šest puta osvajao završni turnir sezone.

Federer će u finalu igati protiv pobjednika meča Francuza Žo Vilfred Conga i Čeha Tomaša Berdiha.

Bio je ovo 12. međusobni duela Švajcarca i Španca i 12. pobeda Federera koji će u nedelju igrati jubilarno 100. ATP finale.