Federer bolji od Conge

Federer je tako pobjedom krenuo u odbranu titule. Večeras se sastaju Rafael Nadal i Mardi Fiš
52 pregleda 0 komentar(a)
Federer, Foto: Reuters
Ažurirano: 20.11.2011. 17:08h

Švajcarski teniser Rodžer Federer pobijedio je Žo-Vilfreda Congu sa 2:1 (6:2, 2:6, 6:4) u prvom kolu grupe B završnog Masters turnira u Londonu i tako počeo odbranu titule koju je osvojio prošle godine.

Četvrti igrač svijeta je na početku meča napravio dva brejka i za samo 21 minut došao do vođstva od 1:0 u setovima.

Ipak, Conga je uzvratio na isti način u drugom setu kada je imao dvije brejk šanse koje je iskoristio i identičnim rezultatom dobio taj dio igre.

U odlučujućem setu viđena je velika borba, a odlučujući poeni odigrani su u 10 gemu kada je Conga servirao za ostanak u meču.

Francuz, međutim, nije izdržao pritisak, pa je Federer za sat i 28 minuta riješio meč.

Večeras se sastaju Rafael Nadal i Mardi Fiš.