Rafa pokorio Kneževinu 11. put!

Nadal je Masters u Kneževini Monako osvojio rekordni, 11. put. NIkada prije jedan teniser nije trofej na istom turniru podizao toliko puta
3 komentar(a)
Rafael Nadal, Foto: Reuters
Ažurirano: 22.04.2018. 14:39h

Kralj šljake! Španski tensier Rafael Nadal sa pravom nosi krunu najboljeg tenisera u istoriji takmičenja na zemljanoj podlozi, pošto je Masters u Monte Karlu osvojio rekordni, 11. put. Rafa je u karijeri osvojio 54 turnira na šljaci!

Na nasjporijoj podlozi na ATP turu, šljaci u Kneževini Monako, Rafa je danas u finalu sa 2:0 slavio protiv Japanca Keija Nišikorija (6:3, 6:2).

To je Rafi 11. titula na ovom turniru, što je rekord ATP tura. Nikada niko jedan ATP turnir nije osvajao 11 puta.

Nadal je osvojio 31. turnir Masters kategorije, a osvojio je 36 setova zaredom u mečevima na šljaci.

A prvi nosilac i teniser svijeta, Nadal, je sa lakoćom rušio sve prepreke na turniru vrijednom 4,782 miliona eura i najkavio je sjajnu formu pred turnire u Barseloni, Mastersu u Rimu i Rolan Garosu.