Federer se poigravao, pobjede Berdiha i Tipsarevića

Fedeks je na terenu ostao samo sat i 14 minuta i osvojio je 52 od ukupno 60 poena na svoj servis...
Federer, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 01.09.2011. 20:14h

Publika na „Artur Ešu” je imala priliku da prisustvuje jednoj od najboljih partija Rodžera Federera u posljednjih nekoliko mjeseci.

Istina, rival Švajcarca je bio 93. igrač svijeta Dudi Sela, ali podatak da je Fedeks na terenu ostao samo sat i 14 minuta i da je osvojio 52 od ukupno 60 poena na svoj servis govore kakav je dan imao nekada prvi reket svijeta... Naravno, Seli nije dozvolio nijednu brejk loptu, pa je meč brzo bio gotov (6:3, 6:2, 6:2).

Federeru je ovo 225. pobjeda na grend slem turnirima, sada je svrgnuo Andrea Agasija sa druge pozicije na vječnoj listi i kreće u lov na Džimija Konorsa koji je ostao na 233 trijumfa.

Tomaš Berdih je samo u prvom setu imao problema protiv Fabija Fonjinija (7:5), a onda se naljutio i Italijanu do kraja nije dozvolio ni da mu zaprijeti - naredna dva dijela igre nije izgubio ni gem.

Janko Tipsarević je u četiri seta savladao Filipa Pečnera (6:0, 6:3, 3:6, 6:3), dok je Radek Štepanek zbog povrede morao da preda meč Huanu Monaku kod vođstva Argentinca od 2:0 u setovima i 2:1 u trećem...