Dodig izbacio Nadala

Ivan Dodig, Foto: REUTERS
Ažurirano: 11.08.2011. 10:18h

Ivan Dodig, teniser iz Hrvatske, tema je broj jedan u Montrealu!

Trenutno 41. igrač na ATP listi je nakon tri sata i devet minuta u 2. kolu Mastersa savladaoa Rafaela Nadala - 1:6, 7:6 (7-5), 7:6 (7-5).

Španac je lako dobio prvi set i očekivalo se da će bez problema dobiti meč, ali se Dodig vratio u sjajnom stilu.

Dobio je drugi set u taj brejku, u kome je dva puta ispuštao mini brejkove.

Start odlučujućeg seta bio je u znaku Nadala, jer je poveo 3-0. Hrvat je uspio da izjednači (3-3), Nadal dobio svoj servis i napravio brejk.

Servirao je za plasman u narednu rundu, ali nije uspio da ga dobije i ušlo se u novi taj brejk.

Kod rezultata 5-5, Dodig je napravio as i fenomenalnim riternom u narednom poenu došao do najveće pobjede u karijeri.

- Ovo je najveća pobjeda u mom životu. Uživao sam, borio sam se za svaki poen i na kraju sam uspio. Presrećan sam - rekao je Dodig.

Nadal se bio veoma razočaran po okončanju meča.

- Ne mislim da sam igrao loše, ali u odlučujućim trenucima nisam bio dovoljno dobar. Možda nisam imao ni dovoljno sreće. Dodig očigledno nije osjećao nikakav pritisak u najvažnijim trenucima - istakao je Španac.

Za razliku od Nadala, Novak Đoković nije dozvolio iznenađenje.

Mučio se protiv Rusa Nikolaja Davidenka u prvom setu, ali je u drugom pokazao klasu - 7:5, 6:1.

Ni Rodžer Federer se nije previše umorio u meču sa 21-godišnjim Kanađaninom Vasekom Pospisilom (7:5, 6:3).