Gotovo je: Nadal - Federer 7:5, 7:6 (7:3), 5:7, 6:1

Rafael Nadal je osvojio šestu titulu u Parizu i dostigao rekord čuvenog Šveđanina Bjerna Borga
Rafael Nadal, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 05.06.2011. 13:43h

U 15.15 počeo finalni meč Rolan Garosa između Rafaela Nadala i Rodžera Federera, koji su osvojili posljednjih šest titula u Parizu

Nadal slavio 2005, 2006, 2007, 2008. i 2010. godine, a Švajcarac 2009.

PRVI SET

Federer bez problema dobio prvi gem na meču na svoj servis i poveo 0:1.

Mnogo bolje je Švajcarac ušao u duel. Imao je četiri brejk lopte i tek posljednju je uspio da realizuje nakon što je Nadal jednu laku loptu poslao u mrežu za 0:2 u gemovima.

Nastavljena dominacija Federera, lako je dobio gem na svoj servi uz svega jedna izgubljen poen i imao vođstvo od 0:3.

Švajcarac je u dva gema na svoj servis promašio svega jedan prvi servis, a ima već sedam "vinera".

Prvi teniser svijeta se mučio u 4. gemu, ali je uspio da konačno prekine seriju rivala i smanji na 1:3.

Federer je još jedan gem na svoj servis riješio bez problema, Nadal nije imao šansu za brejk. Švajcarac vodi 1:4.

Španac je dobio drugi gem na svoj servis i smanjio je zaostatak na 2:4.

Nadal nije bio ni blizu brejk lopte u sedmom gemu, Federer je došao do prednosti od 2:5.

Španac je imao 40:15, Feder uspio da se vrati i imao je set loptu, ali je jednu skraćenu loptu poslao u aut. Nakon toga prvi igrač svijeta je smanjio na 3:5.

Feder je servirao za prvi set, ali je prvi put od početka meča Nadal igrao svoju igru i napravio je brejk. Posljednji poen u devetom gemu je bio fenomenalan, Španac je vratio tešku loptu, a potom je Švajcarac zakucao u mrežu - 4:5.

Nadal ima šansu da se potpuno vrati u set.

Prvi teniser svijeta nije napravio grešku kao u drugom gemu. Sigurnom igrom uspio je da dobije gem i izjednači na 5:5.

Fenomenalan povratak Nadala, još jedan sjajan gem za Španca, dobio je četvrti vezani i stigao do vođstva od 6:5.

Sada servira za prvi set.

Nakon 62 minuta igre Nadal je uspio da dobije prvi set 7:5, a samo 20-tak minuta ranije činilo se da nema šansi za bilo šta, gubio je 2:5.

Međutim, pokazao da je klasu i sada je u velikoj psihološkoj prednosti u odnosu na Federera.

DRUGI SET

Na startu drugog seta raspala se igra Federera, osvojio je svega poen na svoj servi i dozvolio rivalu da napravi brejk 1:0.

Federer ne može da se pozna, nemoćan da uradi bilo šta protiv Nadala koji iz gema u gem igra sjajno. Španac je odbranio gem na svoj servi za sigurnih 2:0.

Nadal je dobio sedmi vezani gem.

Konačno je Federe prekinuo seriju Španca i asom dobio prvi gem drugog seta - 2:1.

Nadal je nastavio sa dobrom igrom, dobio je novi gem na svoj servis za vođstvo od 3:1.

Španac je imao tri brejk lopte, ali je odličnim servisima Federer uspio da dobije gem i smanji - 3:2.

Nadal se opet uspio da, ovog puta uz male probeleme, da dobije gem na svoj servi i poveća prednost - 4:2.

Ekspresno je Federer dobio gem na svoj servis, bez izgubljenog poena - 4:3.

Federer je konačno odigrao dobar gem na servis Nadala, imao je tri brejk lopte i treću je uspio da realizuje i stigne do izjednačenja - 4:4.

Kratko je trajala dobra igra Švajcarca, Nadal je imao dvije brejk lopte, koje je Federer uspio da spasi, ali treći nije.

Nadal je stigao do vođstva od 5:4 i u narednom gemu servira za drugi set.

U desetom gemu na servis Nadala kod rezultata 40:40, meč je prekinut zbog kiše.

Igrači su morali da napuste teren "Filip Šatrije" i upute se u svlačionicu.

Meč je nastavljen nakon svega tri, četiri minuta pauze.

Nadal je dobio prvi poena nakon nastavka i imao set loptu. Međutim, Federer je odigrao sjajno u nastavku gema i stigao do izjednačenja - 5:5.

Prethodni gem je, očigledno, dao dodatnu dozu samopouzdanja za Švajcarca, koji je bez izgubljenog poena dobio gem na svoj servi i sada vodi - 5:6.

Nadal će servirati za ostanak u drugom setu.

Federer je dobio prvi poen u 12. gemu, a potom Nadal naredna četiri za izjednačenje - 6:6.

Taj brek će odlučiti ko će dobiti drugi set.

Nadal je veoma brzo došao do 4:0 nakon dvije greške Federera i bez problema je priveo taj brejk kraju za vođstvo od 2:0 u setovima.

Španac je u drugom setu imao svega sedam neiznuđenih grešaka, a Federer čak 23.

TREĆI SET

Nadal je izgubio prvi poen na svoj servis, ali je naredna četiri odigrao bez greške i poveo na startu trećeg seta - 1:0.

Ekspresno je Federer dobio servis na svoj gem bez izgubljenog poena za izjednačenje - 1:1.

Nadal je stigao do lako do 40:0, Federer je potom dobio dva naredna poena, ali dalje nije mogao. Španac vodi 2:1.

Uz dosta muke Federer je uspio da dobije gem na svoj servis - 2:2.

Dug i neizvjestan gem na kraju je pripao Nadalu nakon greške Federera. Prvi igrač svijeta vodi 3:2.

Loše je Federer servirao, a Nadal je to znao da kazni i bez izgubljenog poena napravio brejk za vođstvo 4:2.

Španac sada ima otvoren put ka šestoj tituli u Parizu.

Fantastična igra Federera na servi Nadala, napravio je brejk bez izgubljenog poena i vratio se u igru - 4:3.

Još jedan odličan gem u režiji Švajcarca za izjednačenja u trećem setu - 4:4.

Nadal je nakon dva izgubljena gema odservirao dobro i ponovo vodi - 5:4.

Federer u narednom gemu servira za ostanak u meču.

Dugim loptama Švajcarac je zadržavao Nadala na osnovnoj linije, bez šanse da napadne, i lako je stigao do izjednačenja 11. asom na meču - 5:5.

Neočekivano je Federer bio agresivan na servis Nadala i uz svega jedna izgubljen poen napravio je brejk za vođstvo - 5:6.

Švajcarac u narednom gemu servira za dobijanje seta.

Nije bilo greške, Federer je odigrao fenomenalan servis gem i stigao do prvog seta u finalu - 5:7.

ČETVRTI SET

Federer je odlično krenuo na startu četvrtog seta. Stigao je do 0:40, ali je Nadal uspio da napravi nemoguće i dobije gem - 1:0.

Maestro iz Bazela je bez problema izjednačio - 1:1.

Nadal se nije mučio - 2:1.

Federer je sa tri očajna poteza omogućio Nadalu da povede - 3:1.

Španski as je pri rezultatu 40:30 prekinuo poen, iako se sudija nije oglasio. I bio je u pravu, loptica nakon udarca Federera je završila van terena - 4:1.

Nadal je iskoristio drugu brejk loptu, meč je praktično riješen - 5:1.

Gotovo je, Nadal je bez izgubljenog poena slavio - 6:1!