Federer zaustavio Đokovića, sa Nadalom za trofej

Švajcarac je u večerašnjem polufinalu zaslužio trijumf protiv srpskog tenisera sa 3:1 i poslije četiri sušna pokušaja ponovo se našao u finalu jednog Grend slem turnira.
Ažurirano: 03.06.2011. 16:25h

Rodžer Federer je prekinuo fantastičnu seriju Novaka Đokovića od 41 uzastopne pobjede u ovoj godini (falila mu je jedna pobjeda da izjednači rekord Džona Mekinroa), 43 ukupno – treći reket svijeta je u večerašnjem polufinalu zaslužio trijumf protiv srpskog tenisera sa 3:1 (7:6, 6:3, 3:6, 7:6) i poslije četiri sušna pokušaja ponovo se našao u finalu jednog Grend slem turnira.

Bila je to 14. pobjeda Federera u međusobnim duelima sa Đokovićem, koji se ostao na devet trijumfa.

Federer je peti put u finalu u Parizu, gdje je jednom trijumfovao (2009. godine protiv Soderlinga) i tri puta poražen, sva tri puta od Rafaela Nadala sa kojim će igrati i u nedjeljnom finalu.

TOK MEČA

Prvi set

0:1 (Đoković je slabo počeo, Federer je odmah poveo 40:0, Đoković je smanjio na 30:40, ali je Švajcarac uzeo brejk)

1:1 (Đoković je odmah vratio brejk, uz samo jedan izgubljen poen)

2:1 (Najduži poen do sada, i Đoković je prvi sačuvao svoj servis. Federer je vodio 40:0, imao četiri brejk-šanse, ali je srpski teniser, ipak, uspio da stigne do vođstva od 2:1)

2:2 (Federer lako do izjednačenja, bez izgubljenog poena na svom servisu)

3:2 (Đoković je spasao jednu brejk loptu, i zadržao svoj servis. Federer, međutim, igra odlično, Đokoviću će trebati maksimum da ga danas savlada)

4:2 (Drugi brejk Đokovića, uz samo jedan izgubljen poen)

4:3 (Uzvratio je i Federer drugim brejkom, izgubivši samo jedan poen na servis Đokovića. Odličan meč)

4:4 (Federer silan na svom servisu, do iznednačenja bez poena za Đokovića u ovom gemu)

5:4 (Đoković je konačno lakše sačuvao svoj servis. Federer servira da ostane u setu)

5:5 (Đoković je bio blizu osvajanja seta, imao je dvije brejk šanse na 40:15, ali je Federer osvojio četiri poena u nizu i sačuvao svoj servis. Neizvjesnost se nastavlja...)

6:5 (Đoković ponovo vodi, Federer mora da spašava set)

6:6 (Federer je sačuvao svoj servis, u prvom setu odlučuju taj-brek)

6:7 (Federer je u taj-breku došao do 1:0 u setovima, a rezultat u taj-breku je bio 7:5 za Švajcarca, sa drugim mini brejkom kod 6:5, ali uz pomoć Đokovića koji je sa osnovne linije pogriješio i poslao loptu u mrežu...)e

Federer je u prvom setu imao 23 "vinera", Đoković 16. Srpski teniser je ima dva asa manje (2-4), i tri manje neiznuđene greške (9-12).

Drugi set

0:1 (Đoković nije iskoristio jednu brejk šansu, pa je Federer poveo na startu drugog seta)

1:1 (Đoković je ovoga puta sačuvao svoj servis i poravnao rezultat)

1:2 (Po dva servis vinera i asa za Federera na svom servisu, Đoković je bio bez šansi u ovom gemu)

1:3 (Đoković je spasao dvije brejk šanse protivnika, ali nije i treću, pa Federer ima lijepu prednost)

1:4 (Fererer je nezadrživ sa svom servisu, i sigurno hita ka osvajanju i drugog seta. Đoković je u padu)

2:4 (Đoković je i dalje u igri, spasao je tri brejk šanse Federera)

2:5 (Đoković je vodio 30:0, ali je Federer sa četiri uzastopna poena sačuvao svoj servis. Đoković servisa da ostane u setu)

3:5 (Iako se ne kreće dobro, Đoković je spasao pet brejk lopti u ovom gemu i produžio neizvjesnost. Sada je, međutim, Švajcarac na servisu)

3:6 (Đoković je imao brejk šansu, ali je Federer onda pokazao snagu - prvo je odservirao as, onda je imao servis viner, a na kraju je natjerao Novaka da pogriješi. Federer ima velikih 2:0 u setovima).

Treći set

1:0 (Iako teško, Đoković je sačuvao svoj servis)

2:0 (Đoković je uzeo brejk. Srpski teniser je u boljem ritmu na početku trećeg seta)

3:0 (Đoković je u seriji, ponovo je sačuvao svoj servis. Otvara se nada sa prudužetak neizvjesnosti u ovom meču)

3:1 (Federer je osvojio svoj servis, iako je Đoković vodio 30:0 i imao brejk šansu)

4:1 (Đoković je zadržao svoj servis, i ima lijepu prednost zahvaljujući brejku u drugom gemu)

4:2 (Fedeks je sačuvao svoj servis)

5:2 (Đoković je uzvratio, i samo je jedan gem daleko od osvajanja ovog seta)

5:3 (Federer je lako sačuvao svoj servis. Đoković servira za set)

6:3 (Đoković je bez problema osvojio svoj servis, samim tim i set. Nole se vratio u meč)

Četvrti set

0:1 (Federer je sigurnim servisom otvorio četvrti set)

1:1 (Đoković uzvraća, iako je Federer od 40:0 priprijetio na 40:30)

1:2 (Fedeks je sigurniji na startu ovog seta, pa je na Đokoviću veliki pritisak)

2:2 (Đoković protivniku prepušta samo poen u ovom gemu)

2:3 (Nema brejka u ovom setu. Federer je bez izgubljenog poena zadržao vođstvo)

3:3 (Đoković je osvojio bitan gem, u kojem je Federer imao 30:0 na servis srpskog tenisera)

3:4 (Federer igra odlično, lako je sačuvao svoj servis)

4:4 (Ni Đoković ne posustaje, nastavlja se bez brejka u ovom setu)

5:4 (Đoković je uzeo brejk, i sada serviza za izjednačenje u setovima)

5:5 (Ne da se Federer, uzvratio je brejkom. Đoković je uspio od 0:40 da smanji na 30:40, ali je Fedeks potom osvojio poen za izjednačenje)

5:6 (Federer je spasao dvije brejk lopte i na jedan gem je od pobjede)

6:6 (Đoković je izborio taj-brek)

6:7 (Federer je bio bolji u taj-breku sa 7:5 i na kraju je pobijedio sa 3:1