Đoković preskočio i Del Potra, sa Gaskeom u osmini finala

Srpski teniser je opravdao ulogu favorita u duelu sa 25. igračem svijeta, i stigao do 40. pobjede ove sezone, ukupno 42. uzastopne pobjede.
Đoković, Foto: Beta AP
Ažurirano: 28.05.2011. 14:59h

Novak Đoković plasirao se u osminu finala Rolan Garosa, pošto je danas savladao Argentinca Huana Martina del Potra sa 3:1 (6:3, 3:6, 6:3, 6:2), u meču koji je počeo juče, ali je zbog mraka bio prekinut kod rezultata 1:1 (6:3, 3:6). Ukupno, duel Đokovića i Del potra trajao je efektivno dva sata i 55 minuta.

"Danas sam bolje kontrolisao svoju igru nego juče. Mislim da je to bilo presudno za pobjedu. Znao sam da me protiv Del Potra čeka težak meč. Njega nije lako pobijediti, jer igra jednako dobro na različitim podlogama", kazao je Đoković novinarima u Parizu.

Argentinac je ocijenio da je imao svoju šansu za trijumf u trećem setu.

"Bilo je 2:2 u gemovima i ja sam imao dvije brejk lopte na servis Đokovića. Nisam ih iskoristio, a protiv igrača kakav je Novak ako ne iskoristiš svoju šansu - gubiš", kazao je Del Potro.

Đoković će u osmini finala igrati protiv Francuza Rišara Gaskea, 13. kosturaša.

Nadal je bez ikakvih problema izborio osminu finala, savladavši Hrvata Antonija Veića (6:1, 6:3, 6:0), kao i Britanac Endi Marej protiv Njemca Mihaela Berera (6:2, 6:3, 6:2).

Marej će u osmini finala igrati protiv Srbina Viktora Troickog koji je u trećem kolu savladao Aleksandra Dolgopolova iz Ukrajine sa 3:1 (6:4, 3:6, 6:3, 6:4).

Posao u tri seta završio je i domaćin teniser Žil Simon (18), koji je u trećem kolu eliminisao Amerikanca Mardija Fiša (10) sa 6:3, 6:4, 6:2.