Nadal na sedmom nebu

Rafael Nadal, Foto: Reuters
Ažurirano: 17.04.2011. 16:02h

Sedam od sedam – Nadal u Monte Karlu, jednostavno, ne maši! Prvi teniser svijeta osvojio je sedmu uzastopnu titulu, u isto toliko posljednjih finala na prvom Masters turniru godine na šljaci, pošto je u finalu savladao sunarodnika Davida Ferera sa 2:0, po setovima 6:4, 7:5, za dva sata i 17 minuta igre.

Nadal je, tako, upisao 37. uzastopnu pobjedu u Monte Karlu, gdje je posljednji put poražen 2003. godine, u trećem kolu od Giljerma Korije, a 2004. godine nije nastupio zbog povrede. Od 2005. do danas, dakle, ne zna za poraz.

Španac je, tako, popravio rekord u broju uzastopnih titula na jednom turniru, koji je postavio prošle godine, kada je u Monte Karlu trijumfovao bez izgubljenog seta. Ove godine mu je set otkinuo Britanac Endi Marej, u polufinalu...

Nadal je osvojio ukupno 44 titulu u karijeri, prva od japan opena u oktobru prošle godine, a 19. na turnirima Masters serije.