Azarenka stigla do druge titule u Majamiju

Bio je ovo njihov peti međusobni meč, a Azarenka ima tri pobjede. Bjeloruskinja će od ponedeljka biti na šestom mjestu na WTA listi
Viktorija Azarenka, Foto: REUTERS
Ažurirano: 02.04.2011. 19:43h

Bjeloruskinja Viktorija Azarenka osvojila je drugu tutulu u Majamiju (prvi put slavila 2009. godine) nakon što je u finalu trijumfovala protiv Marije Šarapove 6:1, 6:4 poslije sat i 46 minuta igre.

Bio je ovo njihov peti međusobni meč, a Azarenka ima tri pobjede.

Početak meča, tačnije uvodni gemovi nagovijestili su neizvjesnu borbu, ali je ubrzo na terenu postojala samo jedna teniserka. Azarenka je prije svega zahvaljujući greškama rivalke lako stigla do prvog seta.

Ruskinja je na početku drugog seta djelovala loše, a kod rezultata 4:0 za rivalku se trgla.

Stigla je do 4:3 i imala servis za izjednačenje, ali nije uspjela to da iskoristi nakon čega je i definitivno bilo jasno da će Azarenka stići do trijumfa.

Ova titula će Bjeloruskinju od ponedeljka odvesti na šesto mjesto na WTA listi.