Nadal "počistio" Federera

“Napravio sam nekoliko grešaka, ali je on griješio više nego uobičajeno”, kazao je Nadal nakon meča.
Rafael Nadal, Foto: Reuters
Ažurirano: 02.04.2011. 01:13h

Samo sat i 20 minuta trebalo je Špancu Rafelu Nadalu da u polufinalu Mastersa u Majamija savladaša Švajcarca Rodžera Federera sa 6:3, 6:2. Prvi teniser svijeta je, tako, broj pobjeda u međusobnim duelima povećao na 15, uz osam poraza.

Nadal je na početku oba seta napravio brejkove, koji su mu kasnije donijeli pobjedu – u prvom setu je oduzeo servis protivniku za vođstvo od 2:1, dok je u drugom setu to uradio u drugom gemu, a onda i ponovio u posljednjem.

Na kraju, Federer je imao čak 31 neiznuđenu grešku, a Nadal samo 10.

Španac će u finalu protiv Novaka Đokovića imati priliku da se revanšira srpskom teniseru za poraz u finalu Indijan Velsa od prije nedjelju dana.