Petković eliminisala Voznijacki

Njemačka teniserka, rođena u Tuzli, slavila protiv Dankinje nakon dva sata i 24 minuta
Andrea Petković, Foto: REUTERS
Ažurirano: 28.03.2011. 20:34h

Dvadesettrogodišnja njemačka teniserka Andrea Petković napravila je veliko iznenađenje u 4. kolu WTA turnira u Majamiju.

Djevojka rođena u Tuzli je eliminisala prvu teniserku svijeta Karolinu Voznijacki 2:1 u setovima (7:5, 3:6, 6:3), nakon velike borbe koja je trajala dva sata i 22 minuta.

Petković je na kraju osvojila četiri poena više (101-97) i zasluženo slavila, pogotovo zbog bolje igre u trećem setu.

Otvorila je Njemica treći set vođstvom 2:0, da bi se Voznijacki vratila i izjednačila (2:2).

Međutim, 23. igračice na svijetu je nakon toga zaigrala fenomenalno, stigla do prednosti od 5:2, a onda gemom bez izgubljenog poena stavila tačku na meč.

- Ne mogu da vjerujem da sam pobijedila Karolinu, emocije su velike. Imala sam odličan plan igre zahvaljujući mom treneru, ali u drugom setu je ona došla do svoje igre. Bilo me malo strah da tada ne padnem u igri, ali sam na kraju uspjela - istakla je Andrea Petković.

Ubjedljiva je bila Marija Šarapova protiv četvrtog nosioca, Australijanke Samante Stosur (6:4, 6:1).