Klajsters upisala 500. pobjedu u karijeri

Klajsters, koja je turnir u Majamiju osvajala dva puta, 2005. i 2010. godine, upisala je 500. pobjedu u karijeri (uz 117 poraza)
Kim Klajsters, Foto: Reuters
Ažurirano: 28.03.2011. 05:36h

Lakše nego je očekivala, Ana Ivanović plasirala se osminu finala Mastersa u Majamiju – srpskoj teniserki je Francuskinja Viržini Razano predala meč pri vođstvu Ivanovićeve od 3:0 u trećem setu. Prvi set dobila je Francuskinja sa 6:2, a drugi Ana Ivanović istim rezultatom.

Ana Ivanović će u osmini finala igrati protiv Belgijanke Kim Klajsters koja je sa 2:1, po setovima 6:4, 4:6, 6:3, nakon tačno dva sata igre pobijedila Španjolku Mariju Hose Martines Sančes.

“Uživam u mom tenisu i turnirima. Jedva čekam meč protiv Kim. Ona je sjajna igračica, jedna od najboljih. Očekujem dobar meč”, kazala je Ana Ivanović.

Klajsters, koja je turnir u Majamiju osvajala dva puta, 2005. i 2010. godine, upisala je 500. pobjedu u karijeri (uz 117 poraza), iako je protiv španske teniserke imala deset dvostrukih servis grešaka i 39 neiznuđenih grešaka.

“Drago mi je da Ana igra dobro i da je zadovoljna. Pokušaću da ponovim dobre poteze iz naših ranijih međusobnih mečeva, da budem agresivna i da pogađam linije”, rekla je Kim Klajsters.

Biće to četvrti međusobni duel Ane Ivanović i Kim Klajsters, a sva tri prethodna je dobila Belgijanka, posljednji u osmini finala prošlogodišnjeg US opena (6:2, 6:1).