Nadal prvi finalista

Sjajno je što sam u finalu, trebao mi je ovakav meč da bih se vratio u pravi ritam”, kazao je Nadal, koji je turnir u Indijan Velsu osvajao 2007. i 2009. godine.
Nadal, Foto: Reuters
Ažurirano: 19.03.2011. 20:54h

Španac Rafael Nadal prvi je finalista turnira u Indijan Velsu, pošto je u polufinalu savladao Argentinca Huan Martina del Potra sa 2:0 (6:4, 6:4), za sat i 52 minuta igre. Nadal, koji je prekinuo niz od tri uzastopna poraza od Del Potra, u finalu će igrati sa boljim iz drugog polufinala, u kojem igraju Rodžer Federer i Novak Đoković.

Del Potro je u prvom setu poveo 4:1, ali se Nadal nakon toga razigrao osvojio pet uzastopnih gemova i osvojio prvi set. U drugom setu Španac je uzeo brejk u petom gemu, i do kraja rutinski proveo meč kraju.

“Za mene je ova pobjeda veoma važna. Mislim da je ovo moj najbolji meč na ovogodišnjem turniru u Indijan Velsu. Sjajno je što sam u finalu, trebao mi je ovakav meč da bih se vratio u pravi ritam”, kazao je Nadal, koji je turnir u Indijan Velsu osvajao 2007. i 2009. godine.

Nagradni fond turnira u Indijan Velsu je 3.645.000 dolara.