Miloš Raonić u finalu protiv Endija Rodika

Raonić u polufinalu savladao Mardija Fiša sa 6:4, 4:6, 6:3. U finalu će igrati protiv Endija Rodika, koji je bio bolji od Huan Martina del Potra
66 pregleda 0 komentar(a)
Miloš Raonić 15, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 19.02.2011. 17:47h

Dvadesetogodišnji Miloš Raonić je u polufinalu ATP turnira serije 500 u Memfisu savladao 4. nosioca i 17. igrača na ATP listi Amerikanca Mardija Fiša, rezultatom 2:1 u setovima (6:4, 4:6, 6:3). U finalu će igrati protiv Endija Rodika, koji je u dva seta (6:3, 6:4) savladao Huan Martina del Potra. Meč za titulu u Memfisu igra se u nedjelju od 22 sata.

Plasmanom u finale Raonić je zaradio 121.600 dolara (89.346 eura), i 300 bodova. Obezbijedio je i 37. mjesto na listi najboljih tenisera.

U slučaju da osvoji turnir uknjižiće 261.500 dolara (192.138 eura) i 500 bodova, a od ponedjeljka će se naći na 32. poziciji ATP liste.

Raonić, koji je rođen u Podgorici, a nastupa pod kanadskom zastavom (ima i crnogorski i kanadski pasoš), trenutno je 59. na listi. Prošlog ponedjeljka zabilježio je rekordni skok od 25 mjesta, a zavisno od rezultata finala, u ponedjeljak će napredovati za 22 ili 27 mjesta! Kakav je podvig u pitanju, najbolje govori podatak da je prošlu godinu završio na 156. mjestu.

Za nastup u Memfisu Miloš Raonić je dobio "vajld kard" i potpuno je opravdao - do finala je savladao Fernanda Verdaska, Radeka Štepaneka, Roberta Kendrika i na kraju Mardija Fiša.