Makarova nastavlja da ruši favorite

U ruskom okršaju Makarova je izbacila Nađu Petrovu sa 2:1 (6:2, 3:6, 8:6) za plasman u osminu finala Otvorenog prvenstva Australije, gdje će 49. igračica svijeta igrati sa Kim Klajsters
Jekaterina Makarova, Foto: Reuters
Ažurirano: 22.01.2011. 12:40h

U ruskom okršaju Jekaterina Makarova je izbacila Nađu Petrovu sa 2:1 (6:2, 3:6, 8:6) za plasman u osminu finala Otvorenog prvenstva Australije, gdje će 49. igračica WTA liste igrati sa Belgijankom Kim Klajsters, trećom kosturašicom tunira.

Prije posljednjeg meča, Makarova i Petrova su imale po dvije pobjede u dva seta u međusobnim duelima, ali je Makarova dobila dva posljednja meča, zbog čega je i bila u psihološkoj prednosti, što je pokazala iskoristivši sedam od 12 brejk šansi koje je imala.

Iako je prvi set igrala u taj-breku i imala 16 iznuđenih grešaka više od protivnice (41-25), Kim Klajsters ni u trećem kolu nije imala većih problema, protiv francuske teniserke Aliz Kornet (7:6, 6:3), za tačno 100 minuta igre.

U osmini je, očekivano, i još jedna Ruskinja – Vera Zvonarjeva, finalistkinja prethodna dva Gren slem turnira (Vimbldon, UO Open), nakon pobjede protiv Čehinje Lusije Šafarove (6-3, 7-6). U osmini finala je očekuje još jedna Čehinja, Ivete Benešove, i imaće priliku da osveti sunarodnicu Anastasiju Pavljučenkovu, koji je Benešova eliminisala u tri seta.

Australija bez predstavnica

U osmini finala neće biti australijskih teniserki – Samanta Stosur je izgubila od Čehinje Petre Kvitove (7:6, 6:3), pa je domaćin ostao bez teniserke koja je mogla da se nada, možda, i plasmanu u samu završnicu turnira. Stosur, dakle, nije uspjela ni da izjednači prošlogodišnji najbolji rezultat u Melburnu kada je stigla do osmine finala. Zato je Kvitova, polufinalistkinja prošlogodišnje Vimbldona, ostvarila svoj najveći uspjeh na Australian openu, a u osmini finala je očekuje Italijanka Flavija Peneta.

Šuai Peng – Ajumi Morita 6-1, 3-6, 6-3

Agnješka Radvanska (12) – Simona Halep 6-1, 6-2

Jekaterina Makarova – Nađa Petrova (13) 6-2, 3-6, 8-6

Kim Klajsters (3) – Aliz Kornet 7-6(3), 6-3

Petra Kvitova (25) – Samanta Stosur (5) 7-5(5), 6-3

Flavija Peneta (22) – Šahar Per (10) 3-6, 7-6(3), 6-4

Iveta Benešova – Anastasija Pavljučenkova (16) 6-3, 1-6, 7-5

Vera Zvonarjeva (2) – Lusija Šafarova (31) 6-3, 7-6(9)