Ćorić maratonom do osmine finala, Zverev teško sa Fererom

Hrvatskom teniseru će u narednoj rundi protivnik biti Kanađanin Denis Šapovalov
Borna Ćorić, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 27.03.2018. 08:20h

Ćorić izbacio miljenika publike, Zverev teško sa Fererom

Hrvatski teniser Borna Ćorić plasirao se u osminu finala Mastersa u Majamiju, pošto je u tri seta pobijedio domaćeg takmičara Džeka Soka.

Ćoriću, koji je 36. igrač svijeta, bilo je potrebno dva sata i 52 minuta igre da savlada Soka – 5:7, 7:6(4), 6:3, prenosi B92.

Mladi hrvatski teniser nastavio je sa dobrim partijama na američkoj turneji, što je potvrdio i na ovom meču punom naboja i tenzija.

Teniseri su priredili pravi maraton, a Ćoriću će u narednoj rundi protivnik biti Kanađanin Denis Šapovalov.

Aleksandar Zverev takođe se plasirao u osminu finala i to pobjedom nad Davidom Fererom, 2:6, 6:2, 6:4. Njemac se teže nego što je bilo ko plasirao u narednu rundu, gdje će mu protivnik biti Nik Kirjos.

Sinoć nismo saznali posljednji par osmine finala, pošto je meč Berdiha i Tijafoa prekinut pri rezultatu 6:7, 6:2, 5:4 za mladog Amerikanca.