Sjajan meč u Madridu: Tim savladao Federera i zakazao polufinalni duel sa Đokovićem

Tim je savladao Federera sa 2:1 (3:6, 7:6, 6:4), poslije dva sata i 12 minuta igre
2229 pregleda 0 komentar(a)
Tim, Foto: Reuters
Ažurirano: 10.05.2019. 19:52h

Austrijski teniser, Dominik Tim plasirao se u polufinale Mastersa u Madridu.

Tim je danas savladao Rodžera Federera sa 2:1 (3:6, 7:6, 6:4), poslije dva sata i 12 minuta igre.

Sjajan meč viđen je danas u glavnom gradu Španije.

Federer je dominantno osvojio prvi set - izgubio je četiri poena, a procenat uspješnosti prvog servisa iznosio je 84 odsto. Odlučujući je bio drugi gem kada je Švajcarac napravio brejk.

U drugom setu Tim je odlično servirao i nije dopustio rivalu da dođe do šanse za brejk. Sa druge strane, Federer je protivniku dopustio pet brejk lopti, ali Austrijanac nije uspio da ih realizuje, pa se otišlo u taj-brejk.

U taj-brejku je viđena velika borba - Tim je iskoristio šestu set loptu i taj dio igre dobio sa 11:9 i meč odveo u treći, odlučujući set. Federer je imao dvije meč lopte u taj-brejku.

U odlučujućem setu Tim je stigao do brejka u trećem gemu. Federer je uzvratio i u osmom gemu oduzeo servis rivalu i vratio se u meč. Ipak, već u narednom gemu Švajcarac je ponovo izgubio servis, a Tim priveo meč kraju i zakazao polufinalni okršaj sa Novakom Đokovićem.

Duel Đokovića i Tima na programu je sjutra u 16:00 časova.