Đoković spasao dvije meč lopte i pobijedio Del Potra u ponoćnom rimskom spektaklu

Đoković će u polufinalu igrati sa Dijegom Švarcmanom
5260 pregleda 5 komentar(a)
Đoković, Foto: Reuters

Novak Đoković je dobio ponoćni okršaj u vječnom gradu protiv velikog rivala i prijatelja Huana Martina del Potra.

Nole je u spetkakularnom duelu sa Delpom spasao dvije meč lopte u drugom setu i došao do polufinala Mastersa u Rimu - 2:1 (4:6, 7:6, 6:4), gdje ga večeras čeka još jedan Argentinac, Dijego Švarcman.

U drugom polufinalu se sastaju Rafael Nadal i Stefanos Cicipas.

Odličan meč odigrali su Đoković i Del Potro, a posebno je bilo uzbudljivo u drugom setu.

Nakon što je Argentinac dobio prvi set, Nole je imao brejk prednosti u drugom i servis za izjednačenje, ali je Delpo reagovao brejkom u presudnom trenutku.

U taj-brejku je argentinski as vodio 6:4, kod 6:5 servirao za pobjedu i nije uspio.

Đoković je izjednačio, da bi u četvrtom gemu trećeg seta spasao tri brejk lopte, prije nego što je oduzeo servis protivniku i poveo 3:2.

Do kraja je srpski teniser prilično rutinski sačuvao prednost i proslavio tešku i slatku pobjedu...